atopický ekzém foto

Gynekologické záněty a infekce

Záněty zevních pohlavních orgánů jsou nejčastějším gynekologickým onemocněním dětského věku v souvislosti se zanedbanou nebo nesprávnou hygienou. Ze stejné příčiny se však mohou vyskytovat v kterémkoliv věku, u starších žen i v souvislosti se změnami povrchových vrstev kůže.

Kožní projevy zánětů genitálií:

  • svědění v oblasti zevních genitálií
  • pálení při močení nebo po něm
  • potíže při sexuálním styku
  • výtok
  • zarudnutí
  • špinění a krvácení ze zevních genitálií

V jakých případech jsou vhodné přípravky ActiMaris?

Přípravky ActiMaris lze úspěšně použít u mykotických zánětů projevujících se bělavými povláčky a drobnými defekty na kůži i sliznicích genitálií, provázených nepříjemným svěděním. Lze je použít také u herpetických virových infekcí (opary v oblasti zevních rodidel), stejně jako u bakteriálních zánětů. U bakteriálních zánětů bývá typická zarudlá, teplá a zduřelá kůže genitálií, citlivá na dotek. Při infekci vlasových váčků vznikají tzv. furunkly – ohraničená drobná zánětlivá ložiska, která mohou splývat i ve větší plochy. Přípravky ActiMaris lze použít i pří zánětech pochvy, provázených často svěděním, pálením zevního genitálu a výtoky z pochvy.

atopický ekzém foto

Co pomáhá na záněty a infekce? Postup ošetření přípravky ActiMaris:

  1. Nejprve proveďte běžnou hygienu zevních genitálií.
  2. V případě izolovaných zánětlivých ložisek (jeden či dva opary, furunkly) – aplikujte na ložiska ActiMaris Gel.
  3. Více ložisek, neohraničený zánět, zánět pochvy – použijte kombinaci ActiMaris Sensitiv roztok nebo silnější ActiMaris Forte roztok (obklady, oplachy, výplachy) a ActiMaris Gel.

ActiMaris Gel naneste přímo na opar, furunkl ve vrstvě 2-3 mm a nechte působit. Gel aplikujte nejlépe ihned, jakmile se opar začne rozvíjet, a to třeba i 3x během prvních 30 minut. Takto bude efekt aktivního kyslíku nejrychlejší a nejúčinnější. Gel bude zasychat zhruba do 15 minut. Aplikaci dále opakujte 3x denně až do vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích.

Roztok Sensitiv nebo Forte aplikujte tak, že důkladně navlhčíte sterilní krytí a přiložíte na oblast genitálií formou obkladu. Takto navlhčené krytí necháte přibližně 20 minut působit. Poté krytím navlhčeným roztokem ActiMaris doporučujeme zevní genitálie setřít. Jsou-li současně patrná ohraničená zánětlivá ložiska, aplikujte na ně ActiMaris Gel v souvislé vrstvě 1-2 mm. Obklady roztokem ActiMaris nebo kombinaci ActiMaris roztok a gel doporučujeme použít 2x denně. Roztoky ActiMaris (dle závažnosti zánětu Forte nebo Sensitiv) lze použít i k výplachům pochvy. Aplikujte 10-20 ml roztoku v neředěné formě, alespoň 2x denně.

Zdravotnický prostředek. Čtěte příbalovou informaci.