Víte, jaký máte typ pleti?

autor: Srp 17, 2020

Zdánlivě jednoduchá otázka, ale možná byste se divila, kolik žen a dívek nezná svůj správný typ pleti. Právě podle něj je ale potřeba vybírat péči, která vaší pokožce bude nejlépe vyhovovat!

Pojďme se tedy na to podívat společně.

 

Normální pleť

Není příliš suchá, ani mastná. Obvykle netrpí na akné nebo rozšířené póry. Nepne, ani není často podrážděná.

I když vaši pleť netrápí žádný problém, potřebuje pravidelnou péči, aby měla dostatek hydratace a předčasně nestárla. Pleť vyčistěte každé ráno a večer ozonizovanou vodou PULIDRA, naneste výživné pleťové sérum RIGEVITA a na něj hydratační pleťový krém RIGEIDRA. Jednou týdně pleť zbavte odumřelých buněk pomocí peelingu nebo použijte noční krém s miniaturními peelingovými částečkami ESFOLUX a užívejte si pocit zdravé a svěží pleti.

Suchá pleť

Je viditelně vysušená, napjatá, šupinatá a hrubší na dotek. Častěji se loupe a svědí. Je náchylnější k tvorbě vrásek.

Suchou pleť odličujte a čistěte vždy čisticí vodou bez alkoholu a jiných vysušujících složek PULIDRA. Pro intenzivní hydrataci natřete obličej dvakrát denně výživným krémem RIGEIDRA, pod který naneste hydratační anti-age sérum RIGEVITA. Pleť se rozzáří a omládne.

Citlivá pleť

Provází ji nepříjemné pocity na kůži, časté zarudnutí nebo pálení. Někdy se objevují i pupínky v důsledku podráždění.

K odlíčení citlivého typu pleti použijte jemné přípravky, například ozonizovanou vodu PULIDRA. Pleť dále hydratujete pleťovým sérem s lehoučkou texturou a po něm naneste pleťový krém. Určitě se vyhněte pleťové kosmetice s obsahem alkoholu, umělé parfemace a dalších potenciálně dráždivých látek. Kosmetika STAMIUVEX je jemná a vzhledem k přírodnímu složení maximálně vhodná i pro citlivou pleť.

Smíšená pleť

V oblasti T-zóny je mastnější, v ostatních částech obličeje se spíše podobá suchému typu pleti.

V péči o smíšenou pleť vám pomohou přípravky, které zmatní lesklé části obličeje a zároveň dostatečně hydratují ty suché. Pleť důkladně odličujte a čistěte dvakrát denně. Poté naneste lehoučké anti-age sérum RIGEVITA a po něm hydratační pleťový krém. Správná péče vaši pleť sjednotí a vy budete zářit zdravím.

Mastná pleť

Rychle se mastí a hodně se leskne. Trpí na rozšířené a ucpané póry. Špatně na ní drží make-up.

Pro mastnou pleť je více než pro jiné typy pleti nezbytné její poctivé odličování a čištění. Krémy volte nemastné, které neucpávají póry. Vhodnou volbou je ESFOLUX noční krém s příjemným přírodním složením, které pleť nezatěžuje a zároveň přes noc působí i jako jemný pleťový peeling.


Zdánlivě jednoduchá otázka, ale možná byste se divila, kolik žen a dívek nezná svůj správný typ pleti. Právě podle něj je ale potřeba vybírat péči, která vaší pokožce bude nejlépe vyhovovat