Léčivá síla mořské vody

Také patříte mezi milovníky moře? Odpočinek na sluníčku, osvěžení ve vlnách, nadšené děti… Možná se vám ale někdy stalo, že jste se škrábli o trní, odřeli o kámen nebo třeba řízli při krájení melounu. Překvapilo vás, jak rychle se u moře rána zahojila? Mořská voda totiž obsahuje takový poměr solí a minerálů, že na náš organismus působí naprosto blahodárně. A přišli na to i výrobci léčiv a zdravotnických prostředků.

Jedním z takových je ActiMaris, přípravek založený na kombinaci zázračné moci mořské vody a aktivního kyslíku. Na českém trhu se objevil teprve v loňském roce, ale ve Švýcarsku se vyrábí už sedm let a za tu dobu si našel plno spokojených uživatelů. Gel nebo roztok ActiMaris obsahuje aktivní, vysoce energetický kyslík, mořskou sůl a ionizovanou zásaditou vodu (pH až 9,8). Aktivní, tzv. singletový kyslík je jedním z nejúčinnějších přírodních antimikrobiálních a desinfekčních činidel vůbec, šetrně čistí a desinfikuje. Má velké množství energie, která ničí viry, bakterie, plísně a houby. Výrazně a rychle snižuje zánět. Navíc dodává ráně kyslík a energii pro rychlé hojení. Mořská sůl obsahuje až 80 minerálů (nejvíce hořčíku), které jsou důležité pro podporu procesu hojení. Ionizovaná zásaditá voda má hlubší účinek než obyčejná voda, protože proniká hlouběji do tkáně, a tak přenáší více kyslíku a minerálů. Navíc má výrazné antioxidační účinky. Označuje se též jako živá voda.

Použití ActiMaris je opravdu široké – snižuje zánět, otok a bolest, zlepšuje akné, urychluje hojení aftů, oparů, infekčních koutků či zánětů dásní a ústní dutiny. Výrazně pomáhá při hojení drobných i větších poranění včetně těch chronického rázu, jako jsou bércové vředy nebo proleženiny. Je velmi vhodný i na hnisavé rány. ActiMaris je díky svému přírodnímu složení a šetrnému působení vhodný už pro kojence. Používají ho dokonce i lidé se vzácným onemocněním kůže, jako je tzv. nemoc motýlích křídel. Lze jej používat na sliznice dutiny ústní, nosní i genitálií. Je tedy vhodným přpravkem například při kvasinkových infekcích pochvy. ActiMaris se s úspěchem používá také na čerstvé pooperační  jizvy, změkčuje a zlepšuje jejich vzhled. Čeká-li vás tedy například plánovaný císařský řez, nezapomeňte si včas ActiMaris zakoupit. Nemusíte pro něj do lékárny, kde je běžně k dostání, můžete jej objednat pohodlně z domova na stránkách www.actimaris.cz.

Dá se říci, že ActiMaris je pomocníkem v průběhu celého života – od dětství až po stáří. Využijí ho ti, kteří pečují o staré nemohoucí příbuzné, ženy při gynekologických potížích, lidé po úrazech třeba ze sportu, pubescenti na akné, rodiče malých dětí na drobné úrazy. Ať své děti hlídáte sebevíc, úrazům se zcela vyhnout nejde. Rozbité koleno, odřený loket, boule na čele… Která maminka by toto neznala. Jakmile dítě po pádu uklidníte a utišíte, přijdou při ošetřování a desinfekci slzičky znovu. S roztokem ActiMaris se ale nemusíte pálivé desinfekce bát, aplikace přípravku je naprosto bezbolestná. A když ještě dítěti zalepíte ránu veselou náplastí a odměníte ho za statečnost nějakou zdravou dobrůtkou, na bolístku rychle zapomene.

Zdroj:  Medicin.cz