Vzhledem k vysokému zájmu pacientů a k výrazným a rychlým hojivým účinkům na rány a záněty schválila Všeobecná zdravotní pojišťovna od května 2016 zařazení 2 přípravků ActiMaris do systému zdravotních úhrad. To znamená, že většinu nákladů (75%) hradí pojišťovny a pacient zaplatí jen zbylý doplatek. Ten se v lékárnách může pohybovat okolo 100 Kč v závislosti na jejich přirážce.

Hrazeny jsou tyto produkty:
ActiMaris Gel na hojení ran 20g
ActiMaris Sensitiv – roztok na výplach a hojení ran 1000 ml

Abyste měli nárok na úhradu od své pojišťovny, výše uvedené produkty Vám musí nejdřív předepsat lékař – na tzv. poukaz. Poukaz slouží v lékárně v podstatě stejně jako recept, na základě kterého Vám ActiMaris bude vydán jen za zmiňovaný doplatek.

Který lékař může ActiMaris předepsat?
Dermatolog, Chirurg, Internista, Geriatr, Diabetolog, Angiolog a také Praktický lékař pro dospělé.

Pokud Vás tedy trápí akutní či chronické rány a záněty na kůži nebo na sliznici, jako jsou např. bércové či diabetické vředy, dekubity, infekční rány, záněty dásní a dutiny ústní, akné, afty, opary, plísňové infekce, opruzeniny nebo dermatitidy požádejte nyní svého lékaře (výše zmíněné odbornosti) o předepsání ActiMaris na poukaz.

Lékař najde produkty ActiMaris ve svém systému pod těmito kódy:
ActiMaris Gel 20g. kód VZP: 0171508
ActiMaris Sensitiv roztok 1000 ml. kód VZP: 0171509

Jinak všechny produkty ActiMaris i nadále zůstávají také volně prodejné – tj. k zakoupení i bez poukazu v lékárnách nebo k objednání na www.actimaris.cz

Pokud potřebujete poradit s výběrem produků nebo jejich používáním volejte infolinku 775 335 111.

Více o ActiMaris najdete na www.actimaris.cz.

Přejeme vám hodně zdraví a rychle zahojené rány.

S pozdravem,

Tým ActiMaris