Opary

autor: Úno 15, 2021

Opary

Opar rtu je infekční onemocnění způsobené virem Herpes simplex typu I. Prvotní setkání s virem může proběhnout bez příznaků.
Virus v těle zůstává doživotně. K projevům onemocnění může potom dojít kdykoliv v průběhu života nebo vůbec. Infekce se nejčastěji projevuje jako opar na rtu ve formě nepříjemně bolestivých puchýřků naplněných tekutinou. Frekvence opakování výsevu puchýřků je značně individuální. Může k nim docházet každý měsíc, jednou za rok nebo i s odstupem několika let.

Příčiny reaktivace infekce a výsevu puchýřků se u každého jedince a v tom kterém období jeho života mohou lišit.

 

Mezi nejčastější příčiny patří:

  • snížení imunity a odolnosti organismu (horečka, nachlazení)
  • stresové vypětí
  • fyzická zátěž
  • emocionální vzrušení
  • období menstruace
Opary

Postup ošetření:

ActiMaris Gel naneste přímo na opar ve vrstvě 2-3 mm a nechte působit. Gel aplikujte nejlépe ihned a co nejčastěji, jakmile se opar začne rozvíjet, a to třeba i 3x během prvních 30 minut. Takto bude efekt aktivního kyslíku nejrychlejší a nejúčinnější. Gel bude zasychat zhruba do 15 minut. Aplikaci dále opakujte 3x denně i častěji až do vymizení obtíží. Změna by měla být patrná již po několika prvních aplikacích. 
V případě, že opar už je vyschlý či strupovitý, doporučujeme ke zvláčnění a zhojení přípravek ActiMaris Sensitiv roztok. 
K aplikaci roztoku využijte nejlépe důkladně navlhčený vatový tampon, který přikládejte na postižené místo jako obklad několikrát denně.

Další články

Atopický ekzém

Atopický ekzém

Co je ATOPICKÝ EKZÉM? Atopický ekzém je onemocnění dlouhodobé. Jedná se o kožní zánět, který bývá alergického původu. Střídají se období klidu a...

Velikonoční akce

Velikonoční akce

Přejeme veselé Velikonoce!  Akce platí pro všechny objednávky nad 1000 Kč.   Dárky, které získáváte VIRUgel 100 ml Hygienický gel na ruce s...

Zánět dásní a parodontóza

Zánět dásní a parodontóza

Zánět dásní Izolovaný zánět dásní je první známkou onemocnění dásní a v této fázi je dobře léčitelný. Problém může nastat v případě, že je průběh...