Jak na alergickou rýmu

Co je ATOPICKÝ EKZÉM?

Atopický ekzém je onemocnění dlouhodobé. Jedná se o kožní zánět, který bývá alergického původu. Střídají se období klidu a období vzplanutí se silným výskytem ekzému. Toto onemocnění postihuje především kojence, děti a mladistvé, může přetrvat i do dospělosti. Nejčastěji se objeví ekzém na rukou a obličeji.

Příčiny alergické rýmy

Atopický ekzém má mnoho příčin. Mezi zásadní příčiny patří dědičnostRiziko vzniku stoupá v případě výskytu ekzému či jiných atopických onemocnění (alergická rýma, astma) v rodině. Další faktory vedoucí k rozvoji atopického ekzému se mohou lišit podle věku. U kojenců je to nejčastěji strava. Atopický ekzém u dětí v předškolním věku často vyvolá infekce, v pubertě potom hormonální změny. Stres a nešetrné zacházení s kůží (odmašťování či mechanické drhnutí) zvyšují riziko onemocnění.

Kožní projevy atopického ekzému

  • zčervenání
  • otok
  • mokvání
  • výsev ložisek ekzému
  • záchvatové svrbění
  • suchá kůže (ztráta schopnosti zadržovat vodu)
  • jemné trhlinky v kůži

Co pomáhá na atopický ekzém? Postup ošetření přípravky ActiMaris:

1. Novorozenci, kojenci

U nejmenších dětí (novorozenců, kojenců) aplikujeme ActiMaris Sensitiv roztok tak, že navlhčíme sterilní krytí (gázu) a přiložíme na atopickou pokožku. Necháme působit 20-30 minut, ideálně v průběhu spánku dítěte. Postup opakujeme 2-3x denně, případně dle potřeby. Ke snížení zarudnutí, svědění a podráždění kůže dochází už během 30 minut od aplikace.

2. Děti v předškolním věku a v pubertě, dospělí

U takto starých dětí, případně dospělých je možné aplikovat, jak ActiMaris Sensitiv roztok, tak i ActiMaris Forte roztok, v závislosti na citlivosti pokožky a rozsahu ekzému. Postup ošetření je stejný jako u miminek. Pro zvláčnění pokožky doporučujeme kůži pravidelně promazávat neparfemovanými krémy.

Pro péči o pokožku a její zvláčnění doporučujeme kůži pravidelně promazávat osvědčenou emulzí, kterou si připravíte kombinací extra panenského olivového oleje v BIO kvalitě +OIL (zakoupíte zde) a běžného neparfémovaného tělového mléka v poměru 1:2.

atopický ekzém foto

Fotodokumentace od spokojené zákaznice po použití obkladu s roztokem ActiMaris Sensitiv.
Došlo k rychlému zklidnění podráždění, snížení zánětu, zarudnutí, svědění.

Další články

Záněty a infekce genitálií

Záněty a infekce genitálií

Gynekologické záněty a infekce Záněty zevních pohlavních orgánů jsou nejčastějším gynekologickým onemocněním dětského věku v souvislosti se...

Atopický ekzém

Atopický ekzém

Co je ATOPICKÝ EKZÉM? Atopický ekzém je onemocnění dlouhodobé. Jedná se o kožní zánět, který bývá alergického původu. Střídají se období klidu a...

Velikonoční akce

Velikonoční akce

Přejeme veselé Velikonoce!  Akce platí pro všechny objednávky nad 1000 Kč.   Dárky, které získáváte VIRUgel 100 ml Hygienický gel na ruce s...